Սպիտակ տունը հերքել է Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների նախապայմանի մասին #FT-ի տեղեկությունը
Սպիտակ տունը հերքել է Financial Times-ի տեղեկությունը, թե Ուկրաինայի կողմից տարածքային պահանջներից հրաժարվելը ԱՄՆ-ի կողմից անվտանգության երաշխիքներ ստանալու պայման է, հայտարարել է մամուլի քարտուղարի տեղակալ Աննա Քելլին։
«Խաղաղության գործընթացում ԱՄՆ-ի միակ դերը գործարքի կնքման համար երկու կողմերի մերձեցումն է»,- հայտարարել է Քելլին
Ավելի վաղ Financial Times-ը, հղում կատարելով քննարկումներին ծանոթ ութ անձանց, հաղորդել էր, թե ԱՄՆ-ն Կիևին հասկացրել է, որ անվտանգության երաշխիքներ կտրամադրի միայն այն դեպքում, եթե Ուկրաինան համաձայնի տարածքային պահանջներից հրաժարվել։

Белый дом опроверг сообщение #FT об условии гарантий безопасности для Украины
Белый дом опровергает сообщение газеты Financial Times об отказе от притязаний Украины на территории как условии получения Киевом гарантий безопасности США, заявила заместитель пресс-секретаря американской администрации Анна Келли.
"Это абсолютно неверно. Единственная роль США в мирном процессе состоит в сближении обеих сторон для заключения сделки. Досадно, что Financial Times позволяет злонамеренным субъектам лгать анонимно", - заявила Келли․
США якобы дали понять Киеву, что предоставят Украине гарантии безопасности, только если она сначала согласится на сделку с отказом от притязаний на территории, написала во вторник Financial Times со ссылкой на восемь человек, знакомых с обсуждениями.