«Մենք շատ մոտ ենք Պուտինի և Զելենսկու միջև հանդիպմանը». Վաշինգթոնի վարչակազմ
Վաշինգթոնի վարչակազմը կարծում է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու միջև հանդիպումը կարող է շուտով տեղի ունենալ, գր Axios-ի՝ հղում անելով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի մամուլի խոսնակին։
«Մենք շատ մոտ ենք Պուտինի և Զելենսկու միջև հանդիպմանը», - Axios-ին ասել է աղբյուրը՝ հավելելով, որ նախապես պետք է կազմակերպվեն լրացուցիչ եռակողմ բանակցություններ։
«Մենք կարծում ենք, որ դրանից շատ հեռու չենք։ Եթե շարունակենք մեր ներկայիս ուղին, կհասնենք դրան», - ասել է նա։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ-ի վարչակազմը կարծում է, որ Աբու Դաբիում (ԱՄԷ) Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի միջև եռակողմ բանակցությունները ընթացել են «այնքան լավ, որքան [Վաշինգթոնը] կարող էր պատկերացնել»։

Axios: США допускают проведение в скором времени встречи Путина и Зеленского
Вашингтонская администрация считает, что в скором времени может состояться встреча президента России Владимира Путина с Владимиром Зеленским. С таким утверждением выступил портал Axios со ссылкой на представителя администрации президента США Дональда Трампа.
"Мы очень близки к встрече между Путиным и Зеленским", - сказал собеседник Axios, добавив, что перед этим должны быть организованы дополнительные трехсторонние переговоры.
"Мы думаем, что мы недалеко от этого. Если мы продолжим движение нынешним курсом, то придем к этому", - полагает он.
Как отмечает портал, в американской администрации считают, что трехсторонние переговоры представителей России, США и Украины в Абу-Даби (ОАЭ) прошли "настолько хорошо, насколько [в Вашингтоне] могли себе представить".