«Մեծ Բրիտանիան Իրանից տարհանել է դիվանագետներին»․#Telegraph
Մեծ Բրիտանիան Թեհրանից տարհանել է իր դեսպանին և հյուպատոսության բոլոր աշխատակիցներին՝ Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի սրման պատճառով, հաղորդում է The Daily Telegraph-ը։
Նշվում է, որ դիվանագետներին տարհանելու որոշումը հիմնված է Իրանում անվտանգության իրավիճակի գնահատման վրա: Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիայի կառավարության ներկայացուցիչը The Daily Mirror-ին հայտնել էր, որ բրիտանական իշխանությունները ժամանակավորապես փակել են Թեհրանում գտնվող դեսպանատունը։
Ավելի վաղ Reuters-ը հաղորդել էր, որ ԱՄՆ-ն կարող է 24 ժամվա ընթացքում ռազմական գործողություն սկսել Իրանի դեմ:

#Telegraph: Великобритания эвакуировала дипломатов из Ирана
Великобритания эвакуировала своего посла и всех сотрудников консульского отдела посольства из Тегерана в связи с обострением ситуации на Ближнем Востоке. Об этом сообщила газета The Daily Telegraph.
Подчеркивается, что решение о вывозе дипломатов было принято на основе оценки ситуации в области безопасности в Иране. Ранее представитель правительства Соединенного Королевства заявил изданию The Daily Mirror, что британские власти временно закрыли посольство в Тегеране.
14 января агентство Reuters выступило с утверждением, что США могут начать военную операцию против Ирана в течение 24 часов.