Բախումներ Սիրիայում. կողմերը հաղորդում են զոհերի մասին
Սիրիական բանակը ռազմական գործողություններ է սկսել Հալեպի մի քանի շրջաններում գտնվող «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժերի» (SDF) դիրքերի դեմ։ Երկու կողմերի միջև բախումները ներկայում շարունակվում են։
Սիրիական լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների համաձայն՝ SDF-ին վերագրվող հրետակոծությունները վնասել են քաղաքային հիվանդանոցը և ուսանողական հանրակացարանը։ Իրավիճակի սրման հետ մեկտեղ, խաղաղ բնակիչների շրջանում զոհերի թիվը հասել է 7-ի, իսկ վիրավորների թիվը՝ ավելի քան 50-ի։
SDF-ի ներկայացուցիչները, իրենց հերթին, մեղադրել են կառավարամետ ուժերին Հալեպի բնակելի թաղամասերը թիրախավորելու մեջ։ Հաղորդվում է, որ ոչնչացվել են նաև սիրիական բանակի ռազմական տեխնիկա և անօդաչու թռչող սարքեր։
Բաղդադը նույնպես մտահոգություն է հայտնել զարգացումների վերաբերյալ։ Իր սաուդյան գործընկերոջ հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Իրաքի արտգործնախարար Ֆուադ Հուսեյնը նշել է, որ Սիրիայում հակամարտության հետագա սրումը կարող է անմիջական ազդեցություն ունենալ Իրաքում տիրող իրավիճակի վրա։

Сирийская армия начала военную операцию против позиций «Сирийских демократических сил»
Сирийская армия начала военную операцию против позиций «Сирийских демократических сил» (СДС) в ряде районов Алеппо. В настоящее время между сторонами продолжаются боестолкновения.
Согласно сообщениям сирийских СМИ, в результате обстрелов, приписываемых СДС, были повреждены городская больница и студенческое общежитие. На фоне обострения ситуации число погибших среди гражданского населения достигло 7 человек, более 50 получили ранения.
В свою очередь представители СДС обвинили проправительственные силы в нанесении ударов по жилым кварталам Алеппо. Также сообщается об уничтожении военной техники и беспилотных летательных аппаратов сирийской армии.
Обеспокоенность развитием событий выразили и в Багдаде. В ходе телефонного разговора с саудовским коллегой министр иностранных дел Ирака Фуад Хусейн отметил, что дальнейшая эскалация конфликта в Сирии может оказать прямое влияние на ситуацию в Ираке.