Զելենսկին ժամանել է Կիպրոս
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ժամանել է Կիպրոս, որտեղ մի շարք հանդիպումներ են նախատեսված։ Այս մասին հաղորդում է РБК-Украина-ն՝ հղում կատարելով Զելենսկու մամուլի քարտուղար Սերգեյ Նիկիֆորովին։
Նրա խոսքով՝ այցի ընթացքում Զելենսկին կհանդիպի Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդեսի և Կիպրոսի արքեպիսկոպոս Գեորգիի հետ։
Զելենսկին նաև կմասնակցի Կիպրոսի Հանրապետության՝ Եվրոպական Միության խորհրդում նախագահության բացման արարողությանը, կհանդիպի Եվրոպական խորհրդի նախագահ Կոշտայի և Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի հետ։

Зеленский прибыл на Кипр
Президент Украины Владимир Зеленский уже прибыл на Кипр. Там у него запланирован ряд встреч. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на спикера Зеленского Сергея Никифорова.
По его словам, во время визита состоится встреча Зеленского с президентом Кипра Христодулидисом и с архиепископом Кипра Георгием
Также запланировано участие в церемонии открытия председательства Республики Кипр в Совете Европейского Союза и встреча с президентом Европейского Совета Коштой и президентом Европейской Комиссии Урсулой фон дер Ляйен.