Մոսկվա-Նովոկուզնեցկ չվերթի ինքնաթիռը վերադարձել է օդանավակայան՝ ուղևորուհու վարքագծի պատճառով
ՌԴ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Իրինա Վոլկը հայտնել է, որ Մոսկվա-Նովոկուզնեցկ չվերթի ինքնաթիռը վերադարձել է Շերեմետևո օդանավակայան՝ բիզնես դասի ուղևորուհու կողմից ուղեկցորդուհուն ծեծելու պատճառով։ Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
«Օդանավակայանի ոստիկանությունն այսօր հաղորդագրություն է ստացել, որ Մոսկվա-Նովոկուզնեցկ չվերթի ինքնաթիռը վերադարձվում է մեկնման վայր՝ բիզնես դասի ուղևորի կողմից ցուցաբերված անպատշաճ վարքագծի պատճառով։ Բացի դրանից՝ էկոնոմ դասով ուղևորվող մեկ այլ կնոջ ինքնազգացողությունը վատացել է և բժշկական օգնության կարիք ունի», - իր թելեգրամյան ալիքում գրել է Վոլկը։
Նա պարզաբանել է, որ հանցագործը Կեմերովոյի մարզի բնակիչ է, ծնված 1991 թվականին: Նրա դեմ քրեական գործ է հարուցվել Ռուսաստանի քրեական օրենսգրքի 213-րդ՝ «Խուլիգանություն» հոդվածով:

Самолет Москва — Новокузнецк вернулся в аэропорт из-за поведения пассажирки
Самолет, следовавший рейсом Москва - Новокузнецк, вернулся в аэропорт "Шереметьево" из-за неадекватного поведения пассажирки бизнес-класса, которая напала на бортпроводницу, сообщила официальный представитель МВД РФ Ирина Волк.
"Сегодня в полицию аэропорта поступил сигнал, что самолет рейсом Москва - Новокузнецк возвращается в пункт вылета из-за деструктивного поведения пассажирки бизнес-класса. Кроме того, другой женщине, следовавшей эконом-классом, стало плохо, и она нуждается в помощи медиков", - рассказала Волк в Telegram-канале.
Она уточнила, что правонарушительницей оказалась жительница Кемеровской области 1991 года рождения. На нее завели уголовное дело по статье 213 УК РФ "Хулиганство"