Վրաստանում «գողական աշխարհի» հետ կապ ունեցող 49 մարդ է ձերբակալվել
Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը ձերբակալել է «գողական աշխարհի» հետ կապված 49 անձի և հեռակա կարգով քրեական հետապնդում է սկսել 14 անձի նկատմամբ, այդ թվում՝ 5 «օրենքով գողի»: Այս մասին «Գրուզիա օնլայն»-ի փոխանցմամբ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ներքին գործերի փոխնախարար Ալեքսանդր Դարախվելիձեն:
Դարախվելիձեի խոսքով՝ նրանք մեղադրվում են «գողական աշխարհին անդամակցելու», «գողական հանդիպմանը մասնակցելու», «գողական աշխարհի գործունեությանը աջակցելու» և «գողական աշխարհի անդամի հետ կապ հաստատելու» մեջ։ Ձերբակալվածների մեծ մասը նախկինում դատապարտվել էր տարբեր ծանր հանցագործությունների համար։

Вторник, 16 Декабря, 2025 года, 19:21
Министерство внутренних дел Грузии арестовало 49 человек, связанных с «воровским миром», и заочно возбудило уголовное дело против 14 человек, в том числе 5 «воров в законе». Об этом сообщил заместитель министра внутренних дел Александр Дарахвелидзе во время брифинга, как передает «Грузия Online».
По словам Дарахвелидзе, они обвиняются в «членстве в воровским мире», «участии в воровским собрании», «поддержке деятельности воровского мира», и «обращении к члену воровского мира». Большинство задержанных ранее были осуждены за различные тяжкие и особо тяжкие преступления.