Թայլանդը հայտնել է Կամբոջայի հետ սահմանին բախումների մասին
Կամբոջան BM-21 հրթիռներով գնդակոծել է Թայլանդի տարածքը։ Այս մասին հտեղեկացրել է ցամաքային ուժերի երկրորդ ռազմական շրջանը։
Թայլանդի բանակն ավելի վաղ հայտնել էր, որ սահմանին տեղի ունեցած բախումների ժամանակ մեկ թայլանդցի զինվոր է զոհվել, ևս չորսը՝ վիրավորվել։ Բանակի տվյալներով՝ կամբոջական ուժերը կրակ են բացել թայլանդական դիրքերի վրա՝ տեղական ժամանակով ժամը 05:00-ից (Երևանի ժամանակով ժամը 02:00-ից)։ Դեկտեմբերի 8-ին Թայլանդի թագավորական ռազմաօդային ուժերն ավիահարվածներ են հասցրել Կամբոջայի զինված ուժերի դիրքերին։ Հայտարարության համաձայն՝ հարվածները թիրախավորել են ռազմական ենթակառուցվածքները, զենքի պահեստները, հրամանատարական կետերը և լոգիստիկ ուղիները։

Таиланд заявил о боестолкновениях на границе с Камбоджей
Камбоджа обстреляла таиландскую территорию из реактивных систем залпового огня БМ-21. Об этом сообщил второй военный округ сухопутных сил Таиланда.
Королевская армия Таиланда ранее информировала, что один таиландский военнослужащий погиб и еще четверо получили ранения в результате столкновений на границе Таиланда и Камбоджи. По ее данным, камбоджийские силы обстреливали таиландские позиции с 05:00 по местному времени (01:00 мск). ВВС Таиланда 8 декабря нанесли удары по позициям вооруженных сил Камбоджи. Согласно распространенному сообщению, удары были нанесены по военной инфраструктуре, складам оружия, командным пунктам и логистическим маршрутам.
Министерство образования Таиланда распорядилось временно закрыть 641 школу в пяти граничащих с Камбоджей провинциях из-за обострения пограничного конфликта между странами. Об этом сообщила газета Khaosod.