Թրամփը կհանդիպի Նյու Յորքի նոր քաղաքապետի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերի 21-ին Սպիտակ տանը կընդունի Նյու Յորքի նորընտիր քաղաքապետ Զորան Մամդանիին։
«Նյու Յորքի քաղաքապետ կոմունիստ Զորան Մամդանին հանդիպում է խնդրել։ Մենք համաձայնեցինք, որ այդ հանդիպումը կայանա Օվալաձև սենյակում նոյեմբերի 21-ին՝ ուրբաթ օրը», — գրել է Թրամփը Truth Social սոցիալական ցանցում։ «Լրացուցիչ տեղեկությունները կհայտարարվեն ավելի ուշ», — հավելել է նա։
Սա կլինի Թրամփի և Մամդանիի առաջին հանդիպումը վերջինիս ընտրություններում հաղթելուց հետո, նշում է Bloomberg-ը։ Սպիտակ տանը կողմերը կքննարկեն ապագա համագործակցությունը։

Трамп встретится с новым мэром Нью-Йорка
Президент США Дональд Трамп в пятницу, 21 ноября, примет в Белом доме нового мэра Нью-Йорка Зорана Мамдани.
«Мэр Нью-Йорка коммунист Зоран «Кваме» Мамдани попросил о встрече. Мы договорились, что эта встреча состоится в Овальном кабинете в пятницу, 21 ноября», — написал Трамп в соцсети Truth Social. «Более подробная информация будет позже», — добавил он.
Это будет первая встреча Трампа и Мамдани после победы последнего на выборах, отмечает Bloomberg. В Белом доме стороны обсудят будущее сотрудничество.