Իրանում աղոթքից հետո անձրև է տեղացել
Իրանի պետական ​​հեռարձակողը հայտարարել է, որ երկրի արևմտյան մասից Իրան է մտել անձրևային ճակատ, և առաջիկա շաբաթվա ընթացքում մի քանի նահանգներում տեղումներ են սպասվում։
Ուրբաթ օրը Իրանի մայրաքաղաքի բնակիչները, վեցամյա երաշտի պատճառով առաջացած ջրային ճգնաժամի պայմաններում, Թեհրանի հյուսիսում գտնվող Իմամզադե Սալեհի հայտնի սրբավայրում համատեղ աղոթք են արել անձրևի համար, որը գլխավորել է Իմամ Խոմեյնիի աշակերտ այաթոլլահ Ջամալեդդին Դինպարվարը։
«Այսօր առավոտյան երկիր է ժամանել անձրևային ճակատ արևմուտքից», - հայտնել է IRIB օդերևութաբանական գործակալությունը։
Ավելի վաղ Իրանի իշխանությունները հայտարարել էին, որ Իրանը վերջին տասնամյակի ամենածանր ջրային ճգնաժամն է ապրում:

Дождевой фронт пришел в Иран после молитвы
Дождевой фронт зашел в Иран с западной части страны, в ряде провинций в течение предстоящей недели ожидается выпадение осадков, заявила государственная телерадиокомпания Ирана.
В пятницу корреспондент РИА Новости передавал, что жители иранской столицы на фоне водного кризиса в связи с шестилетней засухой провели в расположенном на севере Тегерана известном храмовом комплексе Имамзаде Салех коллективную молитву (намаз) о дожде под руководством ученика имама Хомейни аятоллы Джамоледдина Динпарвара.
"Дождевой фронт пришел в страну сегодня утром с запада", - передает слова ведущей прогноза погоды агентство IRIB.