Ռուսական ուժերն առաջխաղացում են գրանցել Ուկրաինայի միաժամանակ երեք շրջաններում
Ռուսական ուժերն առաջխաղացում են գրանցել Դոնեցկի մարզի երեք և Զապորոժիեի մարզի մեկ բնակավայրի մոտ։ Ուկրաինական DeepState մոնիթորինգային նախագծի տվյալներով՝ շարժում է նկատվել Սերեդնո, Մայսկե և Կոտլինե (Դոնեցկի մարզ) և Կրասնոգորսկե (Զապորոժիեի մարզ) բնակավայրերի մոտ։
Ավելին, Հուլյաիպոլե կարևոր տարածաշրջանային կենտրոնի մոտ առաջխաղացումներ են գրանցվել Զլագոդա, Սլադկե և Օխոտնիչե քաղաքների մոտ։
Առաջխաղացում է գրանցվել նաև Ստեպնայա Նովոսելիվկա քաղաքի մոտ, որը գտնվում է Խարկովի մարզի Կուպյանսկից արևելք։
Նոյեմբերի 9-ին վերլուծաբանները հայտնել են, որ ռուսական ստորաբաժանումներն առաջխաղացում են ունեցել Զապորոժիեի արևելյան շրջանում և վերահսկողություն են հաստատել Ուսպենովկա գյուղի նկատմամբ։

Российские силы продвинулись в трех областях Украины
Российские силы продвинулись вблизи трех населенных пунктов Донецкой области и одного — в Запорожской. Как сообщил украинский мониторинговый проект DeepState, движение отмечено в районах населенных пунктов Среднее, Майское, Котлиное (Донецкая обл.) и Красногорское (Запорожская обл.).
Кроме того, вблизи важного райцентра Гуляйполе отмечено продвижение у населенных пунктов Злагода, Сладкое и Охотничье.
Также зафиксировано продвижение у населенного пункта Степная Новоселовка, расположенного к востоку от Купянска в Харьковской области.
9 ноября аналитики сообщили, что российские подразделения продвинулись на востоке Запорожской области и взяли под контроль село Успеновка.