Սինգապուրում առցանց խարդախներին կմտրակահարեն
Սինգապուրի խորհրդարանը հաստատել է Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու նախագիծը, որով մտցվում է մտրակի հարվածը՝ որպես պատիժ առցանց խարդախության համար, գրում է The Washington Post-ը։
Հրապարակման համաձայն՝ 2025 թվականի առաջին կեսին Սինգապուրում գրանցվել են առցանց խարդախության տասնյակհազարավոր դեպքեր։ Այս խարդախությունների պատճառած ընդհանուր վնասը կազմել է 385 միլիոն դոլար։
Արտաքին գործերի և ներքին գործերի նախարար Սիմ Աննը բացատրել է, որ նվազագույն պատիժը վեց մտրակի հարված է, իսկ որոշ դեպքերում այդ թիվը կարող է հասնել 24-ի։ Նոր կանոնները տարածվում են ոչ միայն խարդախների, այլև սինդիկատների անդամների և հավաքագրողների վրա, եթե մեղավոր ճանաչվեն։

В Сингапуре интернет-мошенников будут пороть розгами
Парламент Сингапура одобрил поправки в уголовный кодекс, согласно которым за интернет-мошенничество вводится наказание в виде порки розгами. Об этом пишет The Washington Post.
По данным издания, за первую половину 2025 года в Сингапуре зафиксировали десятки тысяч случаев интернет-мошенничества. Общий ущерб от действий злоумышленников составил 385 млн долларов.
Министр иностранных дел и внутренних дел Сим Энн пояснила, что минимальное наказание предусматривает шесть ударов розгами, а в ряде случаев количество может достигать 24. Новые правила охватывают не только самих мошенников, но и членов синдикатов и вербовщиков, если вина будет доказана.