Անջելինա Ջոլին կրկին Ուկրաինայում է
Հոլիվուդյան դերասանուհի Անջելինա Ջոլին նոյեմբերի 5-ին, ժամանել է Խերսոն՝ մարդասիրական առաքելությամբ, հաղորդել է РБК-ն՝ հղում անելով ուկրաինական լրատվամիջոցներին։
Որպես UNICEF-ի (ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամ) բարի կամքի դեսպան՝ Ջոլին քաղաք է մեկնել բարեգործական ծրագրի շրջանակներում և այցելել մի քանի բժշկական հաստատություններ։ Լուսանկարներն ու տեսանյութերը տարածվել են Telegram ալիքներում։ Կադրերում դերասանուհին կրում է Ուկրաինայի դրոշով զրահաբաճկոն։
Նաև հաղորդվում է, որ Խերսոն գնալու ճանապարհին, մասնավորապես՝ Նիկոլաևի մարզի Պիվդեննուկրայնսկ քաղաքի մուտքի մոտ գտնվող անցակետում, Անջելինա Ջոլիի անվտանգության աշխատակցին ասել են, որ նա խնդիրներ ունի իր փաստաթղթերի հետ և տարել են Տարածքային հավաքագրման և սոցիալական աջակցության կենտրոն։ Դերասանուհին գնացել է պահակի հետ՝ նրան ազատ արձակելու համար։
Մեկ այլ աղբյուրներ պնդում են, որ Ջոլիի անվտանգության աշխատակցին բռնի ուժով չեն ձերբակալել, այլ խնդրել են գնալ առևտրի կենտրոն՝ իր ինքնությունը պարզելու համար, որից հետո նրան ազատ են արձակել։
Անջելինա Ջոլին նախկինում այցելել էր Ուկրաինա 2022 թվականի գարնանը։ Այնուհետև նա այցելել էր Լվով, որտեղ զրուցել էր փախստականների, կամավորների և բժիշկների հետ։

Анджелина Джоли приехала в Херсон
Голливудская актриса Анджелина Джоли приехала, как утверждается, с гуманитарной миссией в Херсон, об этом 5 ноября сообщает РБК со ссылкой на украинские СМИ УНИАН и «Суспiльне».
Уточняется, что Джоли как посол доброй воли ЮНИСЕФ (детский фонд ООН) приехала в город в рамках благотворительной программы и побывала в нескольких медучреждениях. Фото и видео разлетелись по телеграм-каналам. На кадрах артистка в бронежилете с украинским флагом.
Также РБК пишет, что по дороге в Херсон, а именно на блокпосте при въезде в Пивденноукраинск Николаевской области, охраннику Анджелины Джоли заявили, что у него проблемы с документами, и увезли в ТЦК (аналог военкоматов на Украине). Артистка поехала вместе с охранником, чтобы его отпустили.
Источники другого издания утверждают, что охранника Джоли не задерживали силой, а попросили проехать в ТЦК, чтобы установить его личность, а после отпустили его.
Анджелина Джоли уже приезжала на Украину весной 2022 года. Тогда она нанесла визит во Львов, где пообщалась с беженцами, волонтерами и врачами.