«Այո՛, մենք եղել ենք Լուսնի վրա»․ ՆԱՍԱ-ն պատասխանել է Քիմ Քարդաշյանին
ՆԱՍԱ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Շոն Դաֆին պատասխանել է հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանի կասկածներին՝ 1969 թվականին Լուսնի վրա ամերիկացիների վայրէջքի վերաբերյալ: Այս մասին գրում է «The Guardian»-ը:
«Այո, Քիմ Քարդաշյան, մենք եղել ենք Լուսնի վրա... Վեց անգամ։ Եվ ավելին, ՆԱՍԱ-ի «Արտեմիս» ծրագիրը վերադառնում է ԱՄՆ նախագահի ղեկավարությամբ։ Մենք հաղթել ենք նախորդ տիեզերական մրցավազքում և կհաղթենք նաև այս մեկում», - գրել է NASA-ի տնօրենի պաշտոնակատարը։
«Քարդաշյանների ընտանիքը» ռեալիթի շոուի նոր թողարկման նկարահանումների ժամանակ Քարդաշյանը կասկած է հայտնել, որ ամերիկացիները իրականում վայրէջք են կատարել Լուսնի վրա։ Նա մեջբերել է ամերիկացի տիեզերագնաց Բազ Օլդրինի այն պնդումները, որ Լուսնի վրա վայրէջքի կադրերը իրականում կեղծված են եղել։

НАСА ответило на сомнения Ким Кардашьян по поводу высадки американцев на Луну
Исполняющий обязанности директора НАСА Шон Даффи ответил на сомнения телезвезды Ким Кардашьян по поводу реальности лунной миссии 1969 года. Об этом пишет The Guardian.
В новом эпизоде шоу «Кардашьяны» знаменитость выразила сомнения, что американцы действительно высаживались на Луну. Предпринимательница сослалась на высказывания американского астронавта Базза Олдрина о том, что на самом деле кадры высадки на естественный спутник Земли оказались монтажом.
«Ким Кардашьян, мы были на Луне. Шесть раз! И даже лучше — программа исследования Луны "Артемида" возобновляется под руководством президента США Дональда Трампа. Мы победили в предыдущей космической гонке и выиграем в этой», — отметил Даффи в X.