««Վրացական երազանքը» կհաղթի ընտրություններում մեծ առավելությամբ». Կոբախիձե
Հարցումների համաձայն՝ «Վրացական երազանքը» կհաղթի ընտրություններում մեծ առավելությամբ բոլոր 64 մունիցիպալիտետներում։
Ըստ տեղական APA բյուրոյի՝ այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է կուսակցության նախագահ, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ Նա նշել է, որ ընդդիմադիր կուսակցությունները չեն ցանկանում ընդունել պարտությունը և, հետևաբար, չեն հրապարակում իրենց կողմից պատվիրված նախընտրական հարցումների արդյունքները։
«Մեր կուսակցության արդյունքը ամբողջ երկրում կգերազանցի 60%-ը։ Թբիլիսիում մեր արդյունքը կկազմի մոտավորապես 55%։ Կախա Կալաձեի վարկանիշը կգերազանցի 65%-ը»,- ընդգծել է Կոբախիձեն։
Վարչապետը նաև զգուշացրել է արմատական ​​ուժերին ընտրությունների օրը սադրանքների փորձերից զերծ մնալու մասին։
Նա նշել է, որ բողոքի ցույցերը պետք է լինեն խաղաղ, և որ օրենքի ցանկացած խախտում կհանգեցնի անհապաղ և կոշտ արձագանքի։
Հիշեցնենք, որ Վրաստանում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները տեղի կունենան հոկտեմբերի 4-ին։ Վրաստանի պետական ​​անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ ընտրությունների օրը սադրանքներ են նախատեսվում։

««Грузинская мечта» победит на выборах с большим отрывом»: Кобахидзе
Согласно опросам, «Грузинская мечта» с большим отрывом победит на выборах во всех 64 муниципалитетах.
Как сообщает местное бюро АПА, об этом на встрече с журналистами заявил председатель партии и премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе. По его словам, оппозиционные партии не хотят признавать свое поражение и поэтому не публикуют результаты предвыборных опросов, проведённых по их заказу.
«Результат нашей партии по стране превысит 60%. В Тбилиси наш результат составит примерно 55%. Рейтинг Кахи Каладзе превышает 65%», — подчеркнул Кобахидзе.
Премьер также предупредил радикальные силы в связи с попытками провокаций в день выборов.
Он отметил, что акции должны проходить мирно, и в случае нарушения закона будет немедленная жесткая реакция.
Напомним, в Грузии 4 октября пройдут муниципальные выборы. Служба государственной безопасности Грузии заявила о планировании провокаций в день голосования.