Աղտոտված նավթի սկանդալից հետո Բաքվում ձերբակալվել է SOCAR-ի բարձրաստիճան մենեջեր
Պետական ​​անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) կողմից ձերբակալված գործարար Ադնան Ահմեդզադեի ունեցվածքը առգրավվել է՝ ըստ պաշտոնական աղբյուրների։
Առգրավված ունեցվածքի մեջ են մտնում գործարարի բնակարանը Բաքվի նավահանգստում, նրա շուկան, վերջերս Սի Բրիզում գնված մի քանի նոր բնակարաններ և բազմաթիվ մեքենաներ։
Ավելին, սառեցվել են Ադնան Ահմեդզադեի և նրա կնոջ՝ Գյուլսաֆ Ջաֆարովայի բանկային հաշիվները ադրբեջանական բանկերում։
ՊԱԾ-ի կողմից քննվող քրեական գործով Ահմեդզադեն մեղադրվում է երկրի տնտեսական անվտանգության դեմ ուղղված գործողությունների և խոշոր չափերի հափշտակության մեջ։

Арестовано все имущество и счета Аднана Ахмедзаде
На имущество бизнесмена Аднана Ахмедзаде, арестованного Службой государственной безопасности (СГБ), наложен арест, сообщают официальные источники.
Арест наложен на квартиру бизнесмена в Port Baku, его рынок, а также на несколько новых квартир, недавно приобретенных в Sea Breeze, и на многочисленные автомобили.
Кроме того, заблокированы банковские счета Аднана Ахмедзаде и его супруги Гульсафы Джафаровой в азербайджанских банках.
Ахмедзаде обвиняется в действиях, направленных против экономической безопасности страны, а также в особо крупных хищениях в рамках уголовного дела, расследуемого Службой государственной безопасности.