Ռուսական զորքը փորձում է փակել Ուկրաինայի զինված ուժերի ճանապարհը դեպի Սերեբրյանսկոյե
Ռուսական զորքերը գրեթե փակել են Ուկրաինայի զինված ուժերի ճանապարհը դեպի Սերեբրյանսկոյեի անտառտնտեսություն՝ Դրոնովկայի տարածքում, հաղորդում է DeepState նախագիծը։
Աղբյուրի տվյալներով՝ ռուսական բանակը փորձում է ամբողջությամբ դուրս մղել ուկրաինական ստորաբաժանումները անտառից և արդեն ամրապնդում է իր դիրքերը Գրիգորովկայի և Սերեբրյանկայի միջև։ Ճահճոտ տեղանքը խոչընդոտում է նրանց առաջխաղացումը, սակայն ռուսներն օգտագործում են ծանր տեխնիկա։
Նշվում է, որ Յամպոլ-Զարեչնոյե ճանապարհի տարածքում պարբերաբար հայտնվում են զորքեր։ Սա ստեղծում է բախումների սպառնալիք Պաշտպանության ուժերի թիկունքում և բարդացնում է լոգիստիկան։

Российские войска почти перекрыли путь ВСУ в Серебрянское лесничество в районе Дроновки
Российские войска почти перекрыли путь ВСУ в Серебрянское лесничество в районе Дроновки, сообщает проект DeepState.
По данным источника, российская армия пытается полностью вытеснить украинские подразделения из леса и уже закрепляется между Григоровкой и Серебрянкой. Продвижению мешает болотистая местность, однако россияне используют тяжелую технику.
Отмечается, что войска периодически появляются в районе дороги Ямполь – Заречное. Это создает угрозу боестолкновений в тылу Сил обороны, а также осложняет логистику.