«Երկու վատ լուր երկվորյակ եղբայրների համար». Մեդվեդև
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի ողջ լինելու և Ռուսաստանի առաջխաղացման մասին լուրերը Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի համար բացասական է անվանել։
«Երկու վատ լուր երկվորյակ եղբայրների (Մերցի և Մակրոնի - խմբ.) համար՝ Թրամփը ողջ է, Ռուսաստանը առաջ է շարժվում»,- գրել է քաղաքական գործիչը X-ում։
Մեդվեդևը նաև տեքստին կցել է էկրանապատճեն: Հրապարակման մեջ նա քաղաքական գործիչներին անվանել է «եղբայրական երկվորյակներ», որոնցից մեկը «վրեժխնդրության ծարավ է», իսկ մյուսը «Թրամփին շանտաժի է ենթարկում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինով»։
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահը հավելել է, որ արևմտյան առաջնորդները մոռացել են Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի դասերը՝ ընդգծելով, որ «ամեն ինչ կարող է ավարտվել այնպես, ինչպես 1945 թվականին»։

Медведев считает продвижение России плохой новостью для Мерца и Макрона
Зампред Совбеза РФ Дмитрий Медведев назвал негативными для канцлера ФРГ Фридриха Мерца и президента Франции Эммануэля Макрона новости о живом президенте США Дональде Трампе и продвижении России.
"Две плохие новости для братьев-близнецов (Мерца и Макрона - прим. ТАСС): Трамп жив, Россия продвигается вперед", - написал политик в X.
Медведев также прикрепил скриншот с текстом. В публикации он назвал политиков "двуяйцевыми близнецами", один из которых "жаждет мести", а другой "шантажирует Трампа президентом России Владимиром Путиным".
Зампред Совбеза РФ добавил, что западные лидеры забыли уроки Второй мировой войны, подчеркнув, что "все может закончиться так же, как в 1945 году".