Թրամփը կոչ է արել քրեական պատասխանատվության ենթարկել Սորոսին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ է արել քրեական պատասխանատվության ենթարկել հունգարա-ամերիկացի ֆինանսիստ և միլիարդատեր Ջորջ Սորոսին և նրա որդուն՝ ԱՄՆ-ում բողոքի բռնի ցույցերին աջակցելու համար։
«Ջորջ Սորոսին և նրա ձախ արմատական ​​հրաշալի որդուն պետք է մեղադրանք առաջադրվի Ռիկոյի ակտի համաձայն՝ Միացյալ Նահանգներում բողոքի բռնի ցույցերին աջակցելու համար», - գրել է Թրամփը իր Truth Social սոցիալական ցանցում։
Նախագահը շեշտել է, որ մենք այլևս չենք կարող թույլ տալ, որ «խելագարները քանդեն Ամերիկան, ​​և նրանց շնչելու և ազատ լինելու հնարավորություն չենք տա»։
«Սորոսը և նրա խելառների խումբը հսկայական վնաս են հասցրել մեր երկրին», - ասել է Թրամփը։
ԱՄՆ նախագահը միլիարդատիրոջ ընկերներին կոչ է արել Արևմտյան ափին զգույշ լինել, քանի որ ԱՄՆ կառավարությունը «հետևում է» նրանց։
Ռիկոյի օրենքը քրեական պատասխանատվություն է նախատեսում հանցավոր խմբի բոլոր անդամների համար, եթե նրանցից մեկը հանցագործություն է կատարում։

Трамп призвал привлечь Сороса к уголовной ответственности
Президент США Дональд Трамп призвал привлечь к уголовной ответственности "за поддержку насильственных акций" в Соединенных Штатах венгерско-американского финансиста и миллиардера Джорджа Сороса и его сына.
"Джордж Сорос и его чудесный сын - левак-радикал - должны быть обвинены в рамках акта "Рико" из-за их поддержки насильственных протестов по всем Соединенным Штатам", - написал Трамп в своей соцсети Truth Social.
Президент подчеркнул, что больше нельзя позволять "чокнутым разрывать на части Америку, не давать им продохнуть и быть свободными".
"Сорос и его группа психопатов стали причиной огромного ущерба нашей стране", - заявил Трамп.
Американский лидер также призвал друзей миллиардера с западного побережья быть осторожными, поскольку правительство США "наблюдает".
Акт "Рико" предполагает привлечение к уголовной ответственности всех участников преступной группы в случае совершения преступления кем-то одним.