«Խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը, այլ ոչ թե ստորագրումն է ցույց տալիս Ադրբեջանի դիրքորոշման հետևողականությունը»․ Բայրամով
Երեքշաբթի, 26 օգոստոսի, 2025 թ., 16:24
Ընդհանուր առմամբ, ԱՄՆ-ում խաղաղության համաձայնագրի հենց նախաստորագրումը, այլ ոչ թե ստորագրումն է ցույց տալիս Ադրբեջանի դիրքորոշման հետևողականությունը։
Ըստ APA-ի, այս մասին հայտարարել է արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի Վաշինգթոն կատարած այցին նվիրված նախարարների կաբինետի հատուկ նիստում։

Байрамов։ "Парафирование мирного соглашения вместо его подписания демонстрирует последовательность позиции Азербайджана""
Вторник, 26 Августа, 2025 года, 16:24
В целом, именно парафирование в США мирного соглашения вместо его подписания демонстрирует последовательность позиции Азербайджана.
Как сообщает АПА, об этом заявил министр иностранных дел Джейхун Байрамов на специальном заседании Кабинета министров, посвященном визиту Президента Ильхама Алиева в Вашингтон.