Դատարանը չեղյալ է հայտարարել Դոնալդ Թրամփին նշանակված 465 միլիոն դոլարի տուգանքը
Նյու Յորքի վերաքննիչ դատարանը չեղյալ է հայտարարել Դոնալդ Թրամփին խարդախության համար նշանակված 465 միլիոն դոլարի քաղաքացիական տուգանքը, հաղորդում է Axios-ը։
2024 թվականի փետրվարին Նյու Յորքի նահանգային դատարանը Դոնալդ Թրամփին և նրա ընկերությանը մեղավոր ճանաչեց ֆինանսական խարդախության համար։ Նա մեղադրվեց իր ակտիվների արժեքը մեծացնելու համար՝ վարկերի և ապահովագրության համար բարենպաստ պայմաններ ստանալու նպատակով։ Դատարանը Թրամփին պարտավորեցրեց վճարել 465 միլիոն դոլարի տուգանք։ Ավելի ուշ վերաքննիչ դատարանը թույլ տվեց վճարման հետաձգում՝ երաշխիք տրամադրելու պայմանով։

Апелляционный суд Нью-Йорка отменил гражданский штраф в размере $465 млн, наложенный на Дональда Трампа
Четверг, 21 Августа, 2025 года, 19:56
Апелляционный суд Нью-Йорка отменил гражданский штраф в размере $465 млн, наложенный на Дональда Трампа за мошенничество, сообщает Axios.
В феврале 2024 года суд штата Нью-Йорк признал Дональда Трампа и его компанию виновными в финансовом мошенничестве. Его обвинили в завышении стоимости своих активов для получения выгодных условий по кредитам и страховкам. Суд обязал Трампа выплатить штраф в размере $465 млн. Позже апелляционный суд разрешил отсрочку выплаты при условии предоставления гарантии.