Նեթանյահուն հրամայել է կրճատել Գազայի գրավման հատուկ ռազմական գործողության ժամկետը
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հրամայել է կրճատել Գազա քաղաքի գրավման ռազմական գործողության ժամկետը՝ պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման արագ պարտությանը հասնելու համար, չորեքշաբթի օրը հայտնել է վարչապետի գրասենյակը։
Չորեքշաբթի օրը պետական Kan հեռարձակողը հայտնել է, որ Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հաստատել է Գազա քաղաքի գրավման գործողությունը։ Լրատվական գործակալության տվյալներով՝ ծրագիրը հինգշաբթի օրը կներկայացվի քաղաքական ղեկավարությանը և կաբինետին՝ հաստատման համար։
Իսրայելի Galei Tzahal բանակային ռադիոն հայտնել է, որ Գազա քաղաքի գրավման Իսրայելի ռազմական գործողությունը կտևի մինչև 2026 թվականը, և գործողությունների գագաթնակետին կներգրավվի մինչև 130000 պահեստազորային։

Нетаньяху распорядился сократить сроки операции по захвату Газы
Премьер Израиля Биньямин Нетаньяху распорядился сократить сроки военной операции по захвату города Газа с целью добиться скорейшего разгрома палестинского движения ХАМАС, сообщила в среду канцелярия премьера.
"В преддверии утверждения планов по продвижению войск в Газе, премьер-министр Биньямин Нетаньяху распорядился сократить сроки операции, чтобы как можно быстрее ликвидировать последние опорные пункты террористов и добиться окончательного разгрома ХАМАС", - говорится в сообщении.
В среду гостелерадиокомпания Kan сообщила, что министр обороны Израиля Исраэль Кац утвердил операцию по захвату города Газа. По ее данным, в четверг этот план будет представлен на утверждение политического руководства и кабинета министров.
Израильское армейское радио "Галей ЦАХАЛ" сообщало, что военная операция Израиля по захвату города Газа продлится до 2026 года, а на пике маневров в ней будут задействовано до 130 тысяч резервистов.