«Թրամփը Ռուսաստան այցի հրավեր է ստացել»․ Լավրով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրավեր է ստացել այցելել Ռուսաստան։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։
«Թրամփն ունի հրավեր այցելելու Ռուսաստան»,- ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք ԱՄՆ նախագահը մինչև տարեվերջ կարող է այցելել Մոսկվա։
Լավրովը հիշեցրել է, որ Ալյասկայում Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև գագաթնաժողովի ժամանակ մամուլի ասուլիսում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հաստատել է այդ հրավերը։
«ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, եթե ճիշտ եմ հիշում, ասել է, որ դա շատ հետաքրքիր է։ Դա հետաքրքիր կլինի բոլորի համար»,- նշել է Լավրովը։

"Трамп получил приглашение посетить Россию" - Лавров
Президент США Дональд Трамп получил приглашение посетить Россию. Об этом заявил глава МИД РФ Сергей Лавров в интервью телеканалу "Россия-24".
"У Трампа есть приглашение посетить Россию", - сказал он, отвечая на вопрос, может ли американский лидер прилететь в Москву до конца года.
Лавров напомнил, что на пресс-конференции в ходе саммита между РФ и США на Аляске президент РФ Владимир Путин это приглашение подтвердил.
"Президент США Дональд Трамп, если правильно помню, сказал, что это очень интересно. Интересно будет всем", - отметил министр.