Ավարտվեց Թրամփի և Զելենսկու հանդիպումը ԵՄ առաջնորդների հետ
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի, Ուկրաինայի առաջնորդ Վլադիմիր Զելենսկիի և Եվրոպական միության (ԵՄ) երկրների ղեկավարների դռնփակ հանդիպումը Սպիտակ տանն ավարտվել է։
Քաղաքական գործիչները մնում են Սպիտակ տանը՝ բանակցությունները շարունակելու համար, հնարավոր է՝ այլ ձևաչափով։ Այս մասին հաղորդել է Ուկրաինայի նախագահի մամուլի քարտուղար Սերգեյ Նիկիֆորովը, հաղորդում է Strana-ն։
Ավելի վաղ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր «փոքրիկ քննարկման» մասին Օվալաձև աշխատասենյակում՝ եվրոպացի առաջնորդների հետ հանդիպումից հետո։ Դրանից հետո, հավելել է նա, քննարկումների մասնակիցները «կգնան տուն»։

Встреча Трампа и Зеленского с лидерами ЕС завершилась
Встреча президента США Дональда Трампа, украинского лидера Владимира Зеленского и глав стран Европейского союза (ЕС) в Белом доме завершилась. Об этом сообщает «Суспiльне» («Общественное») со ссылкой на источники.
Политики остаются в Белом доме для продолжения переговоров, возможно, в другом формате. Об этом сообщил пресс-секретарь украинского президента Сергей Никифоров, передает «Страна.ua» в Telegram-канале.
Ранее Дональд Трамп анонсировал «маленькое обсуждение» в Овальном кабинете после встречи с европейскими лидерами. Уже после этого, добавил он, участники обсуждений «разъедутся по домам».