«Սթարմերը խրախուսում է ՀԱՄԱՍ-ի ահաբեկչական գործունեությունը»․ Նեթանյահու
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերը խրախուսում է պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորման ահաբեկչական գործունեությունը: Այս մասին X-ում գրել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն:
Նրա խոսքով՝ Սթարմերը խրախուսում է ՀԱՄԱՍ-ի «հրեշավոր ահաբեկչությունը» և պատժում դրա զոհերին: Նեթանյահուն ընդգծել է, որ Իսրայելի հետ սահմանին գտնվող այսօրվա «ջիհադիստական պետությունը» վաղը կսպառնա Մեծ Բրիտանիային։
Հուլիսի 29-ին Սթարմերի գրասենյակը հայտարարություն էր հրապարակել, որում նշվում էր, որ Մեծ Բրիտանիան կքննարկի Պաղեստինի ճանաչման հարցը՝ մինչև 2029 թվականը, այսինքն՝ մինչև ներկայիս խորհրդարանի ժամկետի ավարտը, եթե Իսրայելը շարունակի խոչընդոտել Գազայի հատված մարդասիրական օգնության մատակարարմանն ու ռազմական գործողություններ իրականացնի անկլավում:

Нетаньяху։ "Стармер поощряет террористическую деятельность ХАМАС"
Глава правительства Великобритании Кир Стармер поощряет палестинской группировки ХАМАС. Об этом премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил в социальной сети X.
По его словам, Стармер поощряет «чудовищный терроризм» ХАМАС и наказывает пострадавших от него. Он подчеркнул, что сегодняшнее «джихадистское государство» на границе с Израилем завтра будет угрожать Британии.
29 июля канцелярия Стармера опубликовала заявление, в котором сообщалось, что Великобритания рассмотрит возможность признания палестинского государства до начала сессии Генеральной Ассамблеи ООН в сентябре, если Израиль продолжит создавать препятствия для доставки гуманитарной помощи в сектор Газа и проводить военные операции в этом анклаве.