Ֆրանսիայի «միջուկային գաղտնիքները» հաքերային հարձակման են ենթարկվել
Neferpitou կեղծանունն օգտագործող հաքերը հասանելիություն է ստացել ռազմանավերի շինարարությամբ զբաղվող ֆրանսիական Naval Group պաշտպանական ընկերության ներքին տվյալներին: Այս մասին հայտնել է France3 հեռուստաալիքը։
Քիբերհանցագործը ցանցում տեղադրել է 13 գիգաբայթ ծավալով տեղեկատվություն, այդ թվում՝ Ֆրանսիայի միջուկային գաղտնիքները: Հրապարակված տվյալները ներառում էին ֆրանսիական ֆրեգատների և միջուկային սուզանավերում օգտագործվող մարտական համակարգերի ծածկագրերը, զենքի ծրագրային ապահովումը, ձեռնարկները և այլ տեղեկատվություն։
Քիբերհանցագործության փորձագետ Կլեմենտ Դոմիգոն հաստատել է, որ այս տվյալները հրապարակվել են համացանցում:

Французские ядерные секреты подверглись хакерской атаке
Хакер под псевдонимом Neferpitou получил доступ к внутренним данным французской оборонной компании Naval Group, которая занимается строительством военных кораблей. Об этом сообщает телеканал France3.
Кибервзломщик слил в сеть 13 гигабайт информации, содержащей и ядерные секреты Франции. Среди опубликованных данных — исходный код боевых систем, используемых на французских фрегатах и ядерных подводных лодках, программное обеспечение оружейных систем, симуляционные среды, схемы сетей, руководства пользователя.
Эксперт по киберпреступности Клеман Домиго подтвердил, что эти данные были опубликованы в интернете.