«Մոսկվան և Բաքուն հարաբերությունների դժվարին շրջան են անցնում»․ Պեսկով
Մոսկվայի և Բաքվի միջև հարաբերություններն ամուր հիմք ունեն, բայց ներկայումս դժվարին շրջան են ապրում։ Այս մասին լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Իսկապես, ամուր հիմք կա, երկու երկրների շահերի համընկնում կա, փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված փոխշահավետ համագործակցություն կա։ Սակայն երբեմն պատահում է, որ երկու երկրների միջև հարաբերություններում դժվար շրջաններ են լինում։ Հիմա այդպիսի շրջաններից մեկն է»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
«Մենք հույս ունենք, որ այս շրջանը կանցնի»,- ընդգծել է Պեսկովը՝ պատասխանելով, որ «երկու երկրների միջև համագործակցությունը փոխադարձ օգուտ է բերում»։

Песков: "В отношениях Москвы и Баку настал сложный период"
Отношения Москвы и Баку имеют прочную основу, но сейчас переживают сложный период. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Прочная основа, действительно, есть, есть совпадение интересов двух стран, есть взаимовыгодное сотрудничество, основанное на взаимном уважении. Но иногда случается, что в отношениях двух стран происходят сложные периоды. Сейчас - один из таких периодов", - сказал представитель Кремля.
"Мы надеемся, что этот период пройдет", - подчеркнул Песков, ответив, что "сотрудничество двух стран приносит взаимную выгоду".