Իսրայելը Գազայում զինյալների խումբ և թունել է ոչնչացրել
Իսրայելական զորքերը Գազայի հատվածի հարավային Խան Յունիս քաղաքի տարածքում ոչնչացրել են զինված արմատականների մի խումբ և մոտ 1 կմ երկարությամբ թունել։ Այս մասին հայտնել է բանակի մամուլի ծառայությունը։
«188-րդ զրահատանկային բրիգադը գործում է Գազայի հատվածի Խան Յունիս շրջանում։ Զորքերը, գործելով Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի հետ համատեղ, ոչնչացրել են իրենց մոտեցող և սպառնալիք հանդիսացող զինված ահաբեկչական խմբին։ Բացի այդ, զորքերը Խան Յունիսում հայտնաբերել և ոչնչացրել են մոտ 1 կմ երկարությամբ թունել», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Իսրայելական բանակը «շարունակում է ռազմական գործողություններ իրականացնել Գազայի հատվածում ահաբեկչական կազմակերպությունների դեմ՝ պաշտպանելով Իսրայել պետության քաղաքացիական բնակչությանը», - հայտնել է գերատեսչությունը։

Израиль уничтожил группировку боевиков и туннель в секторе Газа
Израильские военнослужащие ликвидировали отряд вооруженных радикалов и уничтожили тоннель длиной около 1 км в районе города Хан-Юнис на юге сектора Газа. Об этом сообщила армейская пресс-служба.
"188-я бронетанковая бригада действует в районе Хан-Юниса в секторе Газа. Войска, действуя совместно с ВВС Израиля, ликвидировали вооруженный террористический отряд, который приблизился к ним и представлял угрозу. Кроме того, военнослужащие обнаружили и уничтожили тоннель в Хан-Юнисе протяженностью около 1 км", - говорится в заявлении.
Израильская армия "продолжает вести боевые действия против террористических организаций в секторе Газа, защищая мирное население Государства Израиль", резюмировали в ведомстве.