«Մոսադ»-ի լրտես է ձերբակալվել Իրանում
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի էլիտար ստորաբաժանում) Իրանի արևմտյան Համադան նահանգում ձերբակալել է Իսրայելի արտաքին հետախուզական ծառայության («Մոսադ») հետ կապված մի տղամարդու: Այս մասին հաղորդում է FARS-ը՝ հղում անելով ԻՀՊԿ-ի մամուլի ծառայությանը:
Հրապարակումը նշում է, որ ձերբակալվածը տեղեկություններ էր հավաքում Իրանի ռազմական և անվտանգության կենտրոնների աշխատակիցների մասին: Գործակալությունը շեշտում է, որ տվյալները նախատեսվում էր փոխանցել օտարերկրյա հետախուզական ծառայություններին:
Հունիսի 24-ին հաղորդվել է, որ ԻՀՊԿ-ն ձերբակալել է եվրոպական երկրի քաղաքացու՝ Իսրայելի համար աշխատելու կասկածանքով: Թե որ երկրի քաղաքացի է ձերբակալվածը, չի նշվում:

В Иране задержали информатора «Моссад»
Сотрудники Корпуса стражей исламской революции (КСИР, элитное подразделение ВС Ирана) западной иранской провинции Хамадан задержали человека, связанного со службой внешней разведки Израиля («Моссад»). Об этом сообщает FARS со ссылкой на пресс-службу КСИР.
В публикации отмечается, что задержанный собирал информацию о сотрудниках иранских военных центров и центров безопасности. В дальнейшем данные планировалось передать иностранным службам разведки, подчеркивает агентство.
24 июня сообщалось, что КСИР задержали гражданина европейской страны по подозрению в работе на Израиль. Гражданином какой страны является задержанный мужчина, не уточняется.