«Ռուսական ԱԹՍ-ներն այրել են ավելի քան 2 միլիարդ դոլար արժողությամբ թշնամական տեխնիկա». Պուտին
Որքան երկար արևմտյան քաղաքական գործիչները «շարունակեն թշնամական գործողություններ իրականացնել» Ռուսաստանի դեմ, «այնքան ավելի վատ կլինի նրանց համար»,- «Ժողովրդական ճակատի» ֆորումում ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ «ռուսական անօդաչու թռչող սարքերը այրել են ավելի քան 2 միլիարդ դոլար արժողությամբ թշնամական տեխնիկա»։ «Ուկրաինա զենք ուղարկող արևմտյան կառավարությունները պետք է մտածեն, թե ինչի վրա են ծախսում ժողովրդի փողերը»,- հավելել է նա։
Պուտինն Ուկրաինա ներխուժման գլխավոր նպատակն անվանել է «Ռուսաստանի անվտանգ և խաղաղ ապագա»-ն, «դրա համար տղաները կռվում են ռազմաճակատում»։
Նա ասել է, որ «առանց չափազանցության, ամբողջ Ռուսաստանը մասնակցում է ռազմաճակատի աջակցությանը»։ Պուտինի խոսքով՝ «ռուս կուլիբինները երբեմն ռազմաճակատի կարիքների համար մտածում են այնպիսի բաներ, որոնք որակով գերազանցում են ՆԱՏՕ-ի երկրներից եկող տեխնիկային»։
Պուտինը Ռուսաստանի ռազմածովային ուժերի փոխղեկավար Միխայիլ Գուդկովին, որը վերջերս սպանվել էր ուկրաինական բանակի կողմից, անվանել է «իսկական ռուս սպա, որը մինչև վերջ կատարել է իր պարտքը Ռուսաստանի նկատմամբ»՝ խնդրելով մեկ րոպե լռությամբ հարգել «հերոսի» հիշատակը։
«Բոլոր ռուսների սրտերը առաջնագծում գտնվող տղաների և նրանց սիրելիների հետ են։ Ռուսները միասին հսկայական, անխորտակելի ուժ են իրենց արդարությամբ և միասնությամբ»։

Путин назвал главной целью безопасное и мирное будущее России
Чем дольше западные политики «продолжат проводить враждебные действия» против России, «тем хуже им будет», заявил президент РФ Владимир Путин на форуме Народного фронта.
По его словам, «российские беспилотники сожгли вражеской техники более чем на $2 млрд». «Отправляющие оружие на Украину западные правительства должны задуматься, на что тратят народные деньги», - добавил он.
Путин назвал главной целью вторжения в Украину «безопасное и мирное будущее России», «ради этого ребята воюют на фронте».
Он заявил, что «в поддержке фронта участвует, без преувеличения, вся Россия». По словам Путина, «российские кулибины иногда придумывают для нужд фронта то, что превосходит по качеству железо из стран НАТО».
Уничтоженного недавно украинской армией замглавы Военно-морских сил РФ Михаила Гудкова Путин назвал «настоящим русским офицером, выполнившим долг перед Россией до конца», попросив почтить память «героя» минутой молчания.
«Сердца всех россиян с ребятами на линии фронта и с их близкими. Россияне вместе — колоссальная, несокрушимая сила в своей правоте и единстве».