«ՀՀ տարածքը չի կարող օգտագործվել երրորդ պետությունների կողմից հարևան պետությունների դեմ ռազմական գործողություններ իրականացնելու համար»․ ՀՀ ԱԳՆ
Շաբաթ, 05 հուլիսի, 2025 թ., 20:54
ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանի մեկնաբանությունը․ «Ի պատասխան մամուլում տեղ գտած որոշ մտացածին լուրերի՝ Հայաստանի Հանրապետությունը վերահաստատում է իր սկզբունքային դիրքորոշումը, որ ՀՀ տարածքը չի կարող օգտագործվել երրորդ պետությունների կողմից հարևան պետություններից որևէ մեկի դեմ ռազմական գործողություններ իրականացնելու համար»։

"Территория Армении не может использоваться третьими странами для проведения военных действий против какого-либо из соседних государств" - МИД РА
Суббота, 05 Июля, 2025 года, 20:54
Комментарий пресс-секретаря МИД
В ответ на некоторые вымышленные новости, появившиеся в прессе, Республика Армения подтверждает свою принципиальную позицию: территория Армении не может использоваться третьими странами для проведения военных действий против какого-либо из соседних государств.