Սանկտ Պետերբուրգում չեղարկվել է ռազմածովային շքերթը
Սանկտ Պետերբուրգում չեղարկվել է Ռազմածովային ուժերի օրվա գլխավոր ռազմածովային շքերթը, գրում է «Ֆոնտանկան»՝ հղում անելով մի քանի աղբյուրների։
Այս տարի Ռուսաստանի ռազմածովային ուժերի օրը նշվում է հուլիսի 27-ին։ Զրուցակիցները միջոցառումը չեղարկելու որոշումը բացատրել են անվտանգության միջոցառումներով։
Ինչպես գրում է աղբյուրը, շքերթի նախապատրաստական ​​աշխատանքները դադարեցվել են հուլիսի սկզբին։ Ավիացիոն մասը նույնպես չի կայանա։ Այս օրը նախատեսված է միայն ծաղկեպսակ դնելու արարողություն պաշտոնյաների մասնակցությամբ և համերգ Պալատական ​​հրապարակում:
Անցյալ տարի ռազմածովային շքերթը տեղի է ունեցել հուլիսի 28-ին։ Այն վարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովի հետ միասին։

В Петербурге отменили военно-морской парад
В Санкт-Петербурге отменили главный военно-морской парад на день ВМФ, пишет «Фонтанка» со ссылкой на несколько источников.
В этом году день российского Военно-морского флота отмечается 27 июля. Собеседники объяснили решение об отмене мероприятия мерами безопасности.
Как пишет издание, подготовку к параду остановили в первых числах июля. Также не состоится авиационная часть. В этот день запланированы только возложение венков с участием чиновников и концерт на Дворцовой площади, сообщает «Фонтанка».
В прошлом году военно-морской парад прошел 28 июля. Его принимал президент РФ Владимир Путин вместе с министром обороны Андреем Белоусовым.