Իսրայելը հարվածել է Իրանի հրթիռային կայաններին և պահեստներին
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածել են Իրանում գտնվող տասնյակ հրթիռային կայանների և հրթիռների պահեստներին։ Այս մասին հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակը։
Հիշեցնենք, որ Իսրայելի պաշտպանության ուժերն ավելի վաղ ավիահարվածներ են հասցրել Իրանի միջուկային օբյեկտներին, հրամանատարական կենտրոններին և հրթիռային բազաներին՝ օգտագործելով 200 մարտական ​​ինքնաթիռ, որոնք հարվածել են ավելի քան 100 թիրախի: Արդյունքում զոհվել են Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատար Հոսեյն Սալամին և Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմադ Բաքերին, մի շարք բարձրաստիճան զինվորականներ, ինչպես նաև ազգային միջուկային ծրագրի վրա աշխատող վեց առաջատար գիտնականներ:

Израиль нанес удары по иранским ракетным объектам и складам
ВВС Израиля нанесли в Иране новые удары по десяткам пусковых ракетных установок и местам хранения ракет․ Об этом сообщили в Армии обороны Израиля․
Напомним. Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) нанесла авиаудары по ядерным объектам, командным центрам и ракетным базам Ирана в ночь на 13 июня, задействовав 200 боевых самолетов, которые поразили более 100 целей. В результате были убиты командующий Корпусом стражей исламской революции Хосейн Салами и начальник Генштаба вооруженных сил Ирана Мохаммад Бакери, а также шесть ведущих ученых, работавших над национальной ядерной программой.