Իրանից արձակված որոշ ԱԹՍ-ներ խոցվում են Իսրայելի սահմաններից դուրս
Իրանից արձակված որոշ անօդաչու թռչող սարքեր խոցվում են Իսրայելի սահմաններից դուրս, ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ռազմական աղբյուրը։
«Կարող եմ հաստատել, որ դրանցից մի քանիսը խոցվում են Իսրայելի սահմաններից դուրս», - հայտնել է գործակալության աղբյուրը։
Ավելի վաղ Իսրայելի բանակի խոսնակ Աննա Ուկոլովան ՏԱՍՍ-ին հայտնել էր, որ Իսրայելը հայտնաբերել է Իրանից մոտ 100 անօդաչու թռչող սարքերի արձակումը, և Իսրայելի ռազմաօդային ուժերն ու հակաօդային պաշտպանության համակարգերը «պատրաստ են որսալ դրանք և պաշտպանել քաղաքացիներին»։
Հիշեցնենք՝ Իրանն ավելի քան 100 ԱԹՍ-ներ էր արձակել Իսրայելի ուղղությամբ։ Հաղորդվում էր, որ մի քանի ժամ կպահանջվի՝ մինչև ԱԹՍ-ները հասնեն թիրախներին։

Перехват части запущенных из Ирана БПЛА происходит за пределами Израиля
Перехват части запущенных из Ирана беспилотных летательных аппаратов осуществляется за пределами Израиля. Об этом сообщил ТАСС армейский источник.
"Могу подтвердить, что часть перехватов происходит за пределами Израиля", - сказал собеседник агентства.
Ранее представитель израильской армии Анна Уколова сообщила ТАСС, что Израиль засек запуск примерно 100 БПЛА из Ирана, а ВВС и системы ПВО еврейского государства "готовы к перехвату и к защите граждан".
Напомним, что Иран запустил более 100 беспилотников в сторону Израиля. Сообщалось, что дронам потребуется несколько часов, чтобы достичь своих целей.