«Պուտինին չեն մտահոգում իր ծանր կորուստները»․ Թրամփ
Վլադիմիր Պուտինին չի հետաքրքրում Ուկրաինայի դեմ պատերազմի ժամանակ կրած ծանր կորուստները: Այս մասին հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Պատասխանելով հարցին, թե ինչ «հաղթաթղթեր» ունի Միացյալ Նահանգները, որպեսզի Ռուսաստանին և Ուկրաինային ստիպի դադարեցնել պատերազմը, Թրամփը պատասխանել է, որ Մոսկվան «ամեն շաբաթ կորցնում է 5000 զինվոր»։
«Գուցե նրան (Պուտինին) դա չի մտահոգում, ես սկսում եմ մտածել, որ նրան դա չի հետաքրքրում: Նա շատ զինվորներ է կորցնում, ինչպես նաև Ուկրաինան: Տեսնենք, թե ինչ կլինի հետո», - ասել է Թրամփը։
Նա նաև հավելել է, որ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև բանակցություններում որոշակի առաջընթաց էր գրանցվել, բայց հետո «նրանք ռմբակոծեցին այն, ինչը չպետք է ռմբակոծվեր»: Սա խաթարել է առաջընթացը։

Трамп: "Путину безразличны его тяжелые потери в Украине"
Американский лидер отметил, что Украина и Россия достигли прогресса в мирных переговорах, но пока прогресс на паузе. Владимиру Путину безразличны тяжелые потерии во время войны против Украины. Об этом заявил президент Соединенных Штатов Америки Дональд Трамп в интервью ведущей Миранде Девайн.
Отвечая на вопрос интервьюера, какие США имеют «козыри», чтобы заставить Россию и Украину закончить войну, Трамп заявил, что Москва «теряет по 5 тысяч военных еженедельно».
«Возможно, ему (Путину) безразлично, я начинаю думать, что ему безразлично. Он теряет много солдат, как и Украина. Мы увидим, что будет дальше», - сказал Трамп.
Он также добавил, что между Украиной и Россией якобы был достигнут определенный прогресс, но потом «бомбили то, что не должны были бомбить». Это поставило прогресс на паузу.