Իրանի 4 քաղաքացիներ Խուդաֆերինի կամրջով անցել են ադրբեջանական տարածք
Ադրբեջանի պետական ​​սահմանապահ ծառայության մամուլի կենտրոնի տվյալներով՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից մուտք գործած չորս անձինք սողոսկելով անցել են Խուդաֆերին կամրջով և հայտնվել ադրբեջանական կողմում, որտեղ սկսել են փորել կամրջի հենարանի մոտ գտնվող հողը։
Տեսնելով սահմանապահ պարեկախմբի մոտենալը՝ սահմանը խախտողներից մեկը ցատկել է Արաքս գետը, իսկ երեքը ձերբակալվել են Իրանի տարածքում։
Միջադեպի վայրում երկու կողմերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ իրականացվել է զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել են կամրջի վրա պեղման աշխատանքներում օգտագործված գործիքներ։
Իրանական կողմի տվյալներով՝ ձերբակալվածները Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիներ են։
Արաքս գետը ցատկած տղամարդու որոնողական աշխատանքները ներկայումս շարունակվում են, որին մասնակցում են երկու կողմերի ներկայացուցիչները։

Граждане Ирана пытались провести раскопки у моста Худаферин
Как передает Caliber.Az, по сообщениям пресс-центра Государственной пограничной службы, четверо человек, проникших со стороны Исламской Республики Иран, ползком пересекли мост Худаферин и оказались на азербайджанской стороне, где начали копать землю у опоры моста.
«Наряд, охранявший государственную границу, немедленно был направлен на место происшествия, и противоположной стороне было срочно сообщено об инциденте».
Увидев приближение пограничного наряда, один из нарушителей бросился в реку Араз, трое других были задержаны на территории Ирана.
На месте происшествия, с участием представителей обеих сторон, был проведен осмотр, в ходе которого были обнаружены и изъяты инструменты, использованные при земляных работах на мосту.
По информации иранской стороны, задержанные являются гражданами Исламской Республики Иран.
В настоящее время продолжаются поиски человека, прыгнувшего в реку Араз, с участием представителей обеих сторон.