ՀՐԱՏԱՊ ԼՈՒՐ. «2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին Աննա Հակոբյանը Կասպիցի չեզոք ջրերում հանդիպել է Մեհրիբան Ալիևայի հետ». Վարդան Ղուկասյան
Հինգշաբթի, 06 փետրվարի, 2025 թ., 00:13
ԴՕԿ կուսակցության նախագահ Վարդան Ղուկասյանը իր հերթական ուղիղ եթերում հրապարակել է փաստաթուղթ, որում նշված է, որ Աննա Հակոբյանը մեկնել է Դաղստան: «2023 թվականի սեպտեմբերի 17-ին Աննա Հակոբյանը ներքին ռուսական ավիաընկերությունների միջոցով թռել է Դաղստան՝ Մախաչկալա քաղաք, ինչի մասին վկայում է այս սքրինշոթը։
Աննա Հակոբյանը ներքին ռուսական ավիաընկերությունների միջոցով թռել է Դաղստան՝ Մախաչկալա քաղաք
Աննա Հակոբյանի և Մախաչկալա քաղաքի միջև, կարծես թե, որևէ կապ չկա։ Բայց ամենահետաքրքիրն այն է, որ Աննա Հակոբյանին Մախաչկալայում դիմավորել է ոչ այլ ոք, քան Ադրբեջանի տնտեսական համալսարանի ռեկտոր Ադալաթ Մուրադովը։ Հիշեցնեմ, որ Դաղստանում (Դերբենդում) գործում է Հեյդար Ալիևի Կենտրոնը, որը ղեկավարում է անձամբ Մեհրիբան Ալիևան։ Մախաչկալա ժամանելուց հետո Աննա Հակոբյանին ուղեկցել են դեպի Դերբենտ ծովային նավահանգիստ և նստեցրել նավ, որտեղ սեպտեմբերի 19-ին Կասպից ծովի ազատ ջրերում (Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ծովային սահմանին) տեղի է ունեցել Աննա Հակոբյանի և Մեհրիբան Ալիևայի հանդիպումը։ Թե ինչ են նրանք քննարկել, դեռ պարզ չէ, բայց փաստն այն է, որ Արցախի շրջափակումը շարունակվել է մինչև 2023 թվականի սեպտեմբերի 24-ը, իսկ 2024 թվականի հունվարի 1-ից Արցախի Հանրապետությունը դադարել է գոյություն ունենալ»,- ասում է Վարդան Ղուկասյանը։

«19 сентября в нейтральных водах Каспийского моря прошла встреча между Анной Акопян и Михрибан Алиевой». Вардан Гукасян
![]() 17 сентября 2023 года Анна Акопян через внутренние Российские авиалинии прилетела в Дагестан, город Махачкала, о чем свидетельствует данный скриншот. Казалось бы какая связь между Анной Акопян и городом Махачкала. Но самое интересное, что Анну Акопян в Махачкале встречал ни кто иной, как сам ректор Азербайджанского экономического университета Адалят Мурадов. Напомню что в Дагестане (в Дербенте) находится Центр Гейдара Алиева, который курирует сама Михрибан Алиева. После прилета в Махачкалу, Анну Акопян сопроводили до Дербента в морской порт и посадили на катер, где уже 19 сентября в нитральных водах Каспийского моря (на морской границе между Россией и Азербайджаном) прошла встреча между Анной Акопян и Михрибан Алиевой. Что они обсуждали останется догадываться, но факт в том, что блокада Арцаха продолжалась до 24 сентября 2023 года, а уже 1 января 2024 года республика Арцах прекратила свое существование. ![]() |