Հայտնաբերվել են Վաշինգթոնում կործանված ինքնաթիռի երկու սև արկղերը․ #ABC
Վաշինգթոնի մերձակայքում ավիավթարի ենթարկված American Airlines ավիաուղիների CRJ700 մարդատար ինքնաթիռի երկու ձայնագրիչները՝ սև արկղերը, հայտնաբերվել են, հայտնում է ABC հեռուստաալիքը։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ սև արկղերը հետազոտության են ուղարկվել ԱՄՆ-ի տրանսպորտայի անվտանգության ազգային խորհրդի լաբարատորիա, որտեղ նախատեսում են նախնական տվյալները հրապարակել 30 օրվա ընթացքում։
Հիշեցնենք, որ Վաշինգթոնի օդանավակայանի մոտ մարդատար ինքնաթիռը նախօրեին բախվել էր ռազմական ուղղաթիռի հետ և ընկել գետը։ Ինքնաթիռի և ուղղաթիռի բոլոր ուղևորներն ու անձնակազմը, ընդհանուր առմամբ՝ 67 մարդ, մահացել են։ Փրկարարները գետից դուրս են բերել ավիավթարի զոհերի 40 մարմին։

ABC: оба бортовых самописца разбившегося в Вашингтоне самолета обнаружены
Оба бортовых самописца – речевой и параметрический – пассажирского самолета American Airlines, столкнувшегося с военным вертолетом вблизи Вашингтона, обнаружены, сообщает телеканал ABC со ссылкой на осведомленный источник.
По словам собеседника телеканала, оба "черных ящика" отправлены на изучение в лабораторию Национального совета США по безопасности на транспортеб где, рассчитывает подготовить предварительный отчет в течение 30 дней.
Региональный пассажирский самолет Bombardier CRJ700 авиакомпании American Airlines столкнулся с военным вертолетом Sikorsky H-60 при заходе на посадку. На борту лайнера находились 60 пассажиров и четверо членов экипажа, на борту вертолета – три человека. Как позже сообщил президент США Дональд Трамп, в результате авиакатастрофы никто не выжил.