Այսօր`   Չորեքշաբթի, 22 հունվարի, 2025 թ.
Վրաստանում բողոքի ցույցերի 23-րդ օրը հագեցած էր երթերով ու բողոքի ակցիաներով՝ ընդգրկելով հասարակության տարբեր շերտեր։ Այս մասին հաղորդում են վրացական լրատվամիջոցները։
Բողոքի ակցիաների պահանջները ներառում են՝ նոր ընտրություններ, կալանավորված ցուցարարների ազատ արձակում և երկրի վերադարձ եվրոպական ուղի։
Նախօրեին հաղորդվել էր նաև, որ վրացի ներգաղթյալները Վրաստանում եվրոբողոքի ակցիաներին կաջակցեն Բեռլինում և Բարսելոնայում բարեգործական համերգի և բողոքի ցույցի կազմակերպմամբ։
Հիշեցնենք, որ Վրաստանում հակակառավարական ցույցերն սկսվեցին նոյեմբերի 28-ին՝ այն բանից հետո, երբ կառավարությունը հայտարարեց ԵՄ-ին անդամակցելու բանակցությունները մինչև 2028 թվականը դադարեցնելու մասին։

Марши протеста в Тбилиси становятся разнообразнее
23-й день протестов в Грузии был насышен маршами и протестами, в которых приняли участие разные слои общества. Об этом сообщают грузинские СМИ.
Требования протестов включают: новые выборы, освобождение задержанных протестующих и возвращение страны на европейский путь.
Вчера также сообщалось, что грузинские иммигранты поддержат акции европротеста в Грузии, организовав благотворительный концерт и акцию протеста в Берлине и Барселоне.
Напомним, антиправительственные демонстрации в Грузии начались 28 ноября, после того как правительство объявило о приостановке переговоров о членстве в ЕС до 2028 года.