Ձերբակալվել է Սաուդյան Արաբիայում Ադրբեջանի ռազմական կցորդը
Ադրբեջանում դատական ​​նիստ է տեղի ունեցել Ղահրաման Շամիլ օղլու Մամեդովի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրելու կապակցությամբ։
Հաղորդվում է, որ Ղահրաման Մամեդովը մեղադրվում է Ադրբեջանի Պետական ​​անվտանգության ծառայության կողմից քննվող քրեական գործով Ադրբեջանի Քրեական օրենսգրքի 12.1, 206.3.2, 206.3.3 (մաքսանենգություն երկրից դուրս) և 341.1 (Պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում կամ լիազորությունների գերազանցում) հոդվածներով։
Բաքվի զինվորական դատարանի որոշմամբ Մամեդովի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը 4 ամիս ժամկետով։
Նշենք, որ, ըստ առկա տվյալների, Մամեդովը նախկինում տարբեր պաշտոններ է զբաղեցրել ՊՆ ենթակայության կառույցներում, իսկ վերջին աշխատավայրը եղել է Սաուդյան Արաբիայում Ադրբեջանի դեսպանատունը, որտեղ ծառայել է որպես ռազմական կցորդ։

Арестован военный атташе Азербайджана в Саудовской Аравии
В Азербайджане состоялось судебное заседание в связи с избранием меры пресечения в отношении Гахрамана Шамиль оглу Мамедова.
Как сообщает Report, Гахраман Мамедов обвиняется в рамках уголовного дела, расследуемого Службой государственной безопасности Азербайджана, по статьям 12.1, 206.3.2, 206.3.3 (контрабанда за пределами страны) и 341.1 (злоупотребление должностными полномочиями или превышение полномочий) Уголовного кодекса Азербайджана.
Решением Бакинского военного суда в отношении Г.Мамедова была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца.
Отметим, что, по имеющимся данным, Г.Мамедов ранее занимал различные должности в структурах, находящихся в подчинении Министерства обороны, а последним местом его работы было посольство Азербайджана в Саудовской Аравии, где он занимал должность военного атташе.