Այսօր`   Երեքշաբթի, 04 օգոստոսի, 2026 թ.
«Ռատատույ» և «Անհավանականները» մուլտֆիլմերի անիմատորը դատապարտվել է 25 տարվա ազատազրկման մանկապղծության համար
2406
Կիրակի, 03 նոյեմբերի, 2024 թ., 23:24
Disney-ի 59-ամյա մուլտիպլիկատոր Բուհալեմ Բուչիբան՝ «Անհավանականները» և «Ռատատույ» մուլտֆիլմերի հեղինակը, մեղավոր է ճանաչվել սեռական հանցագործությունների մեջ և դատապարտվել 25 տարվա ազատազրկման, գրում է Le Figaro-ն։
Մուլտֆիլմերի հեղինակին մեղադրել են նաև մարդկանց թրաֆիքինգի համար։
Ըստ քննիչների՝ 2012-ից 2021 թվականներին Բուչիբուն Ֆիլիպիններում վճարել է կանանց՝ երեխաների նկատմամբ սեռական ոտնձգությունների համար, այնուհետև նկարահանել դրանք: Նա ուղիղ եթերում հետևել է, թե ինչ է կատարվում։ Բացի այդ, ինքը՝ Բուխալեմը, ինքն է այլասերել անչափահասներին ու հրահանգել, թե ինչ անել։
Փարիզի դատարանն ապացուցել է Բուչիբայի մասնակցությունը Ֆիլիպիններում մի քանի հարյուր երեխաների նկատմամբ բռնություններին։ Դատախազները հաշվարկել են, որ նա դրա վրա ծախսել է ավելի քան 50000 դոլար:
Անիմատորի զոհերի թվում կան 5-ից 10 տարեկան երեխաներ։ Դեպքը բացահայտվել է, երբ հայտնաբերվել են կասկածելի դրամական փոխանցումներ Ֆիլիպիններ, որոնք նկարիչը պարբերաբար ուղարկել է տարբեր կանանց։
Դատարանում Բուհալեմը խոստովանել է հանցանքները՝ ասելով. «Պեդոֆիլիան իմ մեջ է»։ Նա դատապարտվել է 25 տարվա ազատազրկման ճաղերի հետևում։
Ինչպես պարզվել է, 2014 թվականին նա արդեն դատվել է խորթ դստեր նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար։ Բայց հետո նրան պայմանական են դատապարտել։
Բուհալեմը հայտնի մուլտիպլիկատոր է, ով աշխատել է Disney-ի և Pixar-ի բազմաթիվ հայտնի նախագծերի վրա: Նրա աշխատանքների թվում են անիմացիաներ «Նոտր Դամի կուզիկը», «Հերկուլես», «Տարզան» և «Անհավանականները» ֆիլմերի համար: Բացի այդ, նա եղել է հիմնական անիմատորներից մեկը այնպիսի նախագծերում, ինչպիսիք են «Լիլոն և Սթիչը»-ն և «Ռատատոյ»-ը:

Сегодня:   Вторник, 04 Августа, 2026 года
Автора диснеевских мультфильмов «Рататуй» и «Суперсемейка» приговорили к 25 годам тюрьмы за педофилию
Воскресенье, 03 Ноября, 2024 года, 23:24
59-летнего мультипликатора «Disney» Бухалема Бучибу, автора мультфильмов «Суперсемейка» и «Рататуй», признали виновным в сексуальных преступлениях и приговорили к 25 годам лишения свободы, пишет Le Figaro.
Также автора мультфильмов обвинили в торговле людьми.
По данным следствия, с 2012 по 2021 годы Бучибу платил женщинам на Филиппинах, чтобы они совершали сексуальное насилие над детьми, а затем снимали это на камеру. Он наблюдал за происходящим в «прямом эфире». Кроме того, Бухалем и сам издевался над несовершеннолетними и приказывал, что им делать.
Парижский суд доказал причастность Бучибы к насилию над несколькими сотнями детей на Филиппинах. По оценкам прокуроров, Бучиба потратил на это больше 50 000 долларов.
Среди жертв аниматора были дети в возрасте от 5 до 10 лет. Дело выплыло на свет, когда были обнаружены подозрительные денежные переводы на Филиппины, которые художник регулярно посылал женщинам.
В суде Бухалем признался в совершенных преступлениях, сказав: «Педофилия во мне». Ему назначили наказание в виде 25 лет пребывания за решеткой.
Как оказалось, в 2014 году его уже судили за насилие над падчерицей. Но тогда дали условный срок. В итоге теперь выяснилось, что мужчина причастен к множеству изнасилований.
Бухалем — известный аниматор, который работал над многими популярными проектами студий «Disney» и «Pixar». Среди его работ — анимация для фильмов «Горбун из Нотр-Дама», «Геркулес», «Тарзан» и «Суперсемейка». Кроме того, он был одним из ключевых аниматоров таких проектов, как «Лило и Стич» и «Рататуй».