Իսրայելը դադարեցրել է Բեյրութի հրթիռակոծությունը
Վերջին անգամ Իսրայելի պաշտպանության բանակի ինքնաթիռները Բեյրութում թիրախներ են խոցել երեք օր առաջ, երբ փորձ է արվել սպանել «Հեզբոլլահ»-ի պաշտպանության նախարար Հասան Նասրալլայի փեսային՝ Վաֆիկ Սաֆային։
Kan-11 հեռուստաալիքը հոկտեմբերի 13-ի երեկոյան իր լրահոսում հայտնել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը դադարեցրել է օդային հարվածները Բեյրութի ուղղությամբ՝ երկրի քաղաքական ղեկավարության խնդրանքով։
Մեկնաբանելով այս զեկույցը՝ Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղարությունը հայտնել է, որ ՑԱՀԱԼ-ը գործում է բոլոր նպատակներին հասնելու համար և քաղաքական ղեկավարության ցուցումներին համապատասխան, և որ իրենք չեն մեկնաբանում Իսրայելի պաշտպանության բանակի և քաղաքական ղեկավարության միջև երկխոսությունը:

ВВС ЦАХАЛа прекратили наносить удары по Бейруту
Последний раз самолеты ВВС ЦАХАЛа атаковали цели в Бейруте три дня назад, когда была предпринята попытка ликвидации министра обороны «Хезболлы», зятя Хасана Насраллы Уафика Сафы.
Телеканал "Кан-11" передал в вечернем выпуске новостей 13 октября, что ВВС ЦАХАЛа прекратили наносить удары по Бейруту по просьбе политического руководства страны.
Комментируя это сообщение, пресс-служба ЦАХАЛа сообщила: "ЦАХАЛ действует для достижения всех целей и в соответствии с указаниями политического руководства. Мы не комментируем диалог между ЦАХАЛом и политическим руководством".