Սևաստոպոլում ուկրաինական զինված ուժերի հարձակման հետևանքով զոհերի թիվն աճել է
![]() Ղրիմի թերակղզու Սևաստոպոլ լողափնյա քաղաքի վրա ուկրաինական հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է երեքի։ Այս մասին իր Telegram ալիքում գրել է քաղաքի նահանգապետ Միխայիլ Ռազվոժաևը։ «Մենք կորցրինք երկու երեխայի և մեկ մեծահասակի», - ասել է նա: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ զոհված երեխաներից մեկը Մագադանի փոխքաղաքապետի դուստրն է: Զոհված երեխաներից մեկը երկու տարեկան է: Տեղանքի ղեկավարը հավելել է, որ տուժածների թիվը հասել է գրեթե 100 մարդու։ Այս առումով Սևաստոպոլի ողջ առողջապահական համակարգը մոբիլիզացվել է, բոլոր բժիշկներն ու բուժանձնակազմը գտնվում են իրենց աշխատավայրերում։ Հունիսի 23-ի ցերեկը Սևաստոպոլում ակտիվացել են հակաօդային պաշտպանության համակարգերը։ Արդյունքում պաշտպանական տեխնիկան քաղաքի երկնքում ոչնչացրել է հինգ օդային թիրախ, սակայն դրանց բեկորներն ընկել են ափամերձ գոտում։ Այս պահին հայտնի է 124 վիրավորի մասին: |