«Այսպես կոչված` ՄԱԿ-ի առաքելությունն ամեն ինչ արեց՝ օրինականացնելու Ադրբեջանի կողմից իրականացված էթնիկ զտումները». Էդմոն Մարուքյան
1379
Երեքշաբթի, 03 հոկտեմբերի, 2023 թ., 10:24
Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Լեռնային Ղարաբաղում, այսպես կոչված, ՄԱԿ-ի առաքելությունն ամեն ինչ արեց՝ օրինականացնելու Ադրբեջանի կողմից իրականացված էթնիկ զտումները, կամայական ձերբակալությունները, քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ոչնչացումը և այլ հանցագործությունները։ Այս տղաները վարկաբեկում են ՄԱԿ-ը՝ որպես ինստիտուտ։ Ես անհամբեր սպասում եմ այդ «ներկայացուցիչների» գործունեության վերաբերյալ ՄԱԿ-ի հետաքննությանը»։

Эдмон Марукян: Так называемая миссия ООН в Нагорном Карабахе сделала все возможное, чтобы узаконить этнические чистки
Вторник, 03 Октября, 2023 года, 10:24
«Так называемая миссия ООН в Нагорном Карабахе сделала все возможное, чтобы узаконить этнические чистки, произвольные аресты, разрушение гражданской инфраструктуры и другие преступления, совершаемые Азербайджаном. Эти люди дискредитируют ООН как институт. Я с нетерпением жду расследования ООН деятельности этих «представителей»», - об этом в своем микроблоге в X написал посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян.