Պուտինը հյուսիսկորեացիներին կտեղավորի Ռուսաստանի` Ուկրաինայի հետ սահմանին. Sky News
Վլադիմիր Պուտինը, հնարավոր է, դիտարկում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի սահմանի մոտ հյուսիսկորեական զորքեր տեղակայելու հնարավորությունը։ Այս մասին ասված է Հյուսիսային Կորեայի հարցերով փորձագետ Սունգ Յուն Լիի՝ Sky News-ի եթերում տրված փորձագիտական ​​գնահատականում։
Լին նաև ընդգծում է, որ չնայած 2017 թվականի ՄԱԿ-ի բանաձևին, հյուսիսկորեացի շատ աշխատողներ դեռ Ռուսաստանում են։
Փորձագետը նշում է, որ զինված հակամարտությունում մեծ կորուստների պատճառով Ռուսաստանը կարող է լրացուցիչ աշխատուժ պահանջել։
Միաժամանակ, Լին ընդգծում է, որ Հյուսիսային Կորեայում իշխանությունն իր քաղաքացիներին դիտարկում է պրագմատիկ տեսանկյունից՝ առանց կարևորելու մարդկային կյանքն ու սեփական ժողովրդի կյանքը։
Լին պնդում է, որ Հյուսիսային Կորեան զենքի պաշարներ ունի, որոնք կարող է տրամադրել Ռուսաստանին։
«Երբ խոսքը վերաբերում է ռազմական հզորությանը, Հյուսիսային Կորեան կատակ չէ»,- նշել է փորձագետը։
Երկու երկրներն էլ հանդիպումը կդիտարկեն իրենց «ազգային շահերից»,- ասել է նա։
«Պարոն Քիմը պետք է այցելեր պարոն Պուտինին, քանի որ ձգտում է ավելի լավ ռազմական տեխնոլոգիա ստանալ Ռուսաստանից»,- ասել է Լին:

«Путин разместит северокорейцев на границе России с Украиной»
Владимир Путин может рассматривать возможность размещения северокорейских военнослужащих у границы между Россией и Украиной. Об этом говорится в экспертной оценке Сун Юн Ли, специалиста по Северной Корее, приведенной на Sky News.
Ли также подчеркивает, что, несмотря на резолюцию ООН 2017 года, многие северокорейские рабочие все еще находятся в России.
Эксперт отмечает, что из-за больших потерь в вооруженном конфликте России может потребоваться дополнительная рабочая сила.
При этом Ли подчеркивает, что в Северной Корее правительство рассматривает своих граждан с прагматической точки зрения, не придавая значения человеческой жизни и жизням собственного народа.
Ли утверждает, что у Северной Кореи есть запасы вооружения, которые она может предоставить России.
«Когда дело доходит до военной мощи, Северная Корея - это не шутка», — отметил эксперт.
По его словам, обе страны будут рассматривать эту встречу как отвечающую их «национальным интересам».
«Господину Киму необходимо было посетить господина Путина, потому что он стремится получить от России более совершенные военные технологии», — убежден Ли.