«Հստակ կարո՞ղ ենք արձանագրել՝ այսօր, եթե թաղանթով մեքենա լինի՝ տուգանվո՞ւմ է». Գեղամ Մանուկյան
«Շատ հստակ կարո՞ղ ենք արձանագրել՝ այսօր, եթե թաղանթով մեքենա լինի՝ տուգանվո՞ւմ է: Մարդիկ, որովհետև, խճճվեցին հայտարարությունների մեջ. մի մասը հանգստացավ, մի մասը՝ չհանգստացավ. մարդկանց հստակ ասեք՝ տուգանվելու են, կամ չեն տուգանվելու: Ասում եք՝ մեղմ եք լինելու, մեկ էլ՝ տուգանում եք»,-ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստին նման հարց բարձրացրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը:
Արձագանքելով՝ ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն ասաց. «Իրականում ամսի 1-ից պետք է վարչական միջոցներ կիրառվեին, իսկ վարչական օրենսգիրքը սահմանում է, որ դրա համար նախատեսված է տուգանք՝ 25 հազար: Պատասխանատվության միջոց է նաև նախազգուշացումը. վարչական դիտողությունը: Որոշվեց, որ առաջին մի քանի օրը կկիրառվի որպես տույժ՝ դիտողությունը, որից հետո կկիրառվի հիմնական տույժը՝ տուգանքը: Հիմա, հիմնականում, կիրառվելու է տուգանքը: Հորդորում ենք, որ ապակիների թափանցելիության կանոնները պահպանեն»:

Гегам Манукян: Можем ли мы зафиксировать, что сегодня, если на стеклах машины есть затемнение, водителя оштрафуют за это?
Среда, 07 Июня, 2023 года, 12:36
«Можем ли мы зафиксировать, что сегодня, если на стеклах машины есть затемнение, водителя оштрафуют за это? Люди запутались в заявлениях. Четко скажите людям, будут ли они оштрафованы или нет. Вы говорите, что будете снисходительны к водителям, и вдруг штрафуете», - на заседании Постоянной комиссии по обороне и безопасности сказал депутат от фракции «Айастан» Гегам Манукян.
«С 1 июня должны приниматься административные меры. В кодексе об административных правонарушениях прописано, что предусмотрен штраф в размере 25 тысяч. Было решено, что наказанием в первые дни будет замечание, после чего основным наказанием станет штраф. Теперь, в основном, будет применяться штраф. Призываем водителей соблюдать правила тонировки стекол», - сказал в ответ депутат от фракции «Гражданский договор» Армен Хачатрян.