Նախարարի պաշտոնը Մինասյանը ստացել է իրավապահներին աջակցելու գնո՞վ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, արդարադատության ներկայիս նախարար Գրիգոր Մինասյանի ընտանիքը՝ հայրը՝ «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի տնօրեն Արա Մինասյանը, եղբայրը՝ Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան, Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանը, այս իշխանությունների թիրախում են 2018-ից ի վեր: 2020-ից քրեական գործ կա հարուցված, որով անցնում է Արա Մինասյանը: Եվ իշխանությունը նաև այս ընտանիքի ունեցվածքով է հետաքրքրված՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նման գործ է քննվում: Այս ընտանիքից «պլստացել» է միայն կրտսեր որդին՝ Գրիգոր Մինասյանը, ով 2022-ի դեկտեմբերի վերջին նշանակվեց նախարար: Սակայն դրանից առաջ՝ մոտ 3 ամիս, այս պաշտոնը թափուր էր: Կարեն Անդրեասյանի՝ ԲԴԽ գնալուց հետո Մինասյանը պաշտոնավարում էր որպես ԺՊ:
Մեզ տեղեկություններ են հասել, որ նախարարի պաշտոնը Մինասյանը ստացել է իրավապահներին աջակցելու գնով: Նա օգնել է, որ հայտնաբերվի իր ընտանիքի անդամներին, մասնավորապես՝ մորը պատկանող ինչ-որ գույք, և դրա շնորհիվ է շահել Փաշինյանի վստահությունը: Երեկ Գրիգոր Մինասյանը մեր լրագրողի հարցին ի պատասխան ասել է, որ չկա նման բան, ինքը ցուցմունք չի տվել, ոչ էլ աջակցել է իրավապահներին»:

«Грапарак»: Минасян получил должность министра ценой оказания поддержки силовиков?
Газета «Грапарак» пишет: «Как известно, семья нынешнего министра юстиции Григора Минасяна (отец – директор МЦ «Григор Лусаворич» Ара Минасяна, брат – бывший посол РА в Ватикане, зять Сержа Саргсяна Микаэл Минасян) преследуются этими властями с 2018 года. С 2020 года возбуждено уголовное дело, по которому проходит Ара Минасян. Государство также интересуется имуществом этой семьи – подобное дело расследуется в Антикоррупционном комитете. Из этой семьи «ускользнуть» удалось только младшему сыну Григору Минасяну, назначенному министром в конце декабря 2022 года. Но до этого, примерно 3 месяца, эта должность была вакантной.
До нас дошли сведения о том, что Минасян получил пост министра ценой оказания поддержки силовиков. Он помог найти имущество, принадлежащее членам его семьи, в частности, его матери, и благодаря этому завоевал доверие Пашиняна. Вчера, отвечая на вопрос нашего журналиста, Григор Минасян сказал, что он не давал показаний и не поддерживал правоохранителей».