Ադրբեջանը մեծացնում է պաշտպանական ծախսերը
2023 թվականին Ադրբեջանի պետական ​​բյուջեից պաշտպանական նպատակներով կհատկացվի լրացուցիչ 1 մլրդ մանաթ (588,2 մլն դոլար), հայտնել են երկրի ֆինանսների նախարարությունից։
«2023 թվականի պետբյուջեում այդ նպատակների համար նախատեսված ծախսերը նախատեսված են եղել 2 միլիարդ 70 միլիոն մանաթի չափով, սակայն, հաշվի առնելով պաշտպանունակության ուժեղացման անհրաժեշտությունը, խորհրդարան ներկայացված՝ 2023 թվականի պետական ​​բյուջեի փոփոխությունները նախատեսում են պաշտպանության ոլորտում ծրագրերի և հատուկ նշանակության միջոցառումների ֆինանսավորման համար հավելյալ 1 մլրդ մանաթ հատկացնելու համար»,- նշել են հակառակորդ երկրի Ֆինանսների նախարարությունից։
Այսպիսով, այս նպատակների համար ծախսերն այս տարի կկազմեն 3 մլրդ 70 մլն մանաթ (1 մլրդ 805,9 մլն դոլար՝ ընթացիկ փոխարժեքով)։

Азербайджан увеличивает расходы на оборону
![]() В 2023 году из госбюджета Азербайджана на оборонные цели будет направлен дополнительно 1 млрд манатов ($588,2 млн), сообщили в Минфине страны. "В госбюджете на 2023 год расходы на эти цели были предусмотрены на уровне 2 млрд 70 млн манатов. Однако, с учетом необходимости усиления обороноспособности, в поправках в госбюджете на 2023 год, представленных в парламент, предусмотрено выделение дополнительно 1 млрд манатов на финансирование проектов и мероприятий специального назначения в сфере обороны", - отметили в Минфине. Таким образом, расходы на эти цели в текущем году составят 3 млрд 70 млн манатов ($1 млрд 805,9 млн по текущему курсу). |
ВС Азербайджана нарушили договоренность о прекращении огня и начали обстрел Степанакерта
20612:36Ким Кардашьян обратилась с призывом к руководству США
34710:12В «Ераблуре» один из граждан дал пощечину депутату Овику Агазаряну (видео)
37709:24Родители погибших военнослужащих: Мы не позволим, чтобы Пашинян вошел в «Ераблур» (видео)
27709:00Азербайджан достиг всех целей за сутки операции в Карабахе, заявил Алиев
784Вчера, 21:24«Медуза» выяснила, как Кремль рекомендует государственным СМИ освещать события в Нагорном Карабахе Во всем виноваты Армения и ее западные «партнеры». А российские миротворцы героически спасают мирных жителей от обстрелов