Իրաքում արգելել են դոլարը
Իրաքն արգելել է գործարքները ամերիկյան արժույթով, ինչ նպատակով էլ որ դրանք իրականացվեն, հայտնում է Haber7-ը։
Նշվում է, որ Իրաքի կառավարությունն արգելել է դոլարի օգտագործումն ինչպես մասնավոր, այնպես էլ կոմերցիոն գործարքներում։ Այժմ հնարավոր չէ գնել և վաճառել արտարժույթ:
Նշվում է, որ ցանկացած անձ, ով գործարքներ կկատարի իրաքյան դինարից բացի այլ արժույթներով, կտուգանվի։ Կրկնվող խախտումները պատժվում են ազատազրկմամբ: Ուստի արժույթի առևտրականներից կպահանջվի գրավոր պարտավորություն ստանձնել, որում խոստանում են գործարքներ կատարել միայն դինարով:

Ирак запретил доллары
Ирак запретил операции с американской валютой, с какой бы целью они ни проводились, сообщает Haber7.
Отмечается, что иракское правительство запретило использование доллара как в частных, так и в торговых сделках. Теперь покупать и продавать иностранную валюту нельзя.
Указывается, что любой, кто совершит транзакции с использованием других валют, помимо иракского динара, будет оштрафован. При повторном нарушении уже грозит тюремное заключение. Поэтому от торговцев валютой будут требовать письменное обязательство перед правительством, в котором они обещают совершать сделки лишь с использованием динара.