«Եթե Երևանն իսկապես խաղաղություն է ուզում, ապա ինչո՞ւ է հարյուր միլիոնավոր դոլարների զենքեր ձեռք բերում». Ալիև
Ուրբաթ, 19 մայիսի, 2023 թ., 17:48
«Հայաստանի արագ սպառազինումը նոր սպառնալիքներ է ստեղծում տարածաշրջանի համար»,-այդ մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ ընդունելով այդ երկրում Հնդկաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սրիդարան Մադհուսուդհանայի հավատարմագրերը։
Ալիևը նշել է, որ այսօր Հայաստանում գլուխ են բարձրացնում «ռևանշիստական ​​ուժերը», իսկ Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջները շարունակվում են։
Ալիևն ընդգծել է, որ եթե Երևանն իսկապես խաղաղություն է ցանկանում Բաքվի հետ, ապա ինչու է հարյուր միլիոնավոր դոլարների զենքեր ձեռք բերում։ Նրա խոսքով՝ այս քաղաքականությունը կարող է հանգեցնել տարածաշրջանի նոր սպառնալիքների։

Алиев: Если Ереван действительно хочет мира, то для чего он приобретает оружие на сотни миллионов долларов
Пятница, 19 Мая, 2023 года, 17:48
Стремительное вооружение Армении создает новые угрозы для региона. Об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев, принимая верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Индии в Азербайджане Шридхарана Мадхусудханы.
Он отметил, что сегодня в Армении поднимают голову реваншистские силы, продолжаются территориальные претензии к Азербайджану.
Алиев подчеркнул, что если Ереван действительно хочет мира с Баку, то для чего он приобретает оружие на сотни миллионов долларов. По его словам, эта политика может привести к новым угрозам для региона.